Wspomaganie dzieci w zapamiętywaniu tego,co trudne

 Termin: 04 listopada 2017 r.

 Czas trwania: 09:00 -17:00 ( tj. 11 godzin dyd.)

 Cena: 230 zł/os  zaliczka: 100 zł  

 

Podczas spotkania nauczycielki wzbogacą swoją wiedzę na temat funkcjonowania pamięci
(fazy procesów pamięciowych, rodzaje pamięci, badania pojemności pamięci, czynniki wpływające na zapamiętywanie i zapominanie
  oraz hipotetyczny model pamięci).

Poznają  nowe metodyki wspomagania dzieci w umiejętności skupiania uwagi, świadomego zapamiętywania i odtwarzania w sytuacji dla dziecka trudnej. 

 

Program szkolenia:

  1. Metodyka uczenia dzieci wierszy i piosenek na pamięć przy wykorzystaniu pluszowych misiów na przykładzie wiersza J. Brzechwy Psie smutki .
  2. Metodyka wspomagania dzieci w zapamiętywaniu ludzi.
  3. Metodyka wspomagania dzieci w świadomym zapamiętywaniu szeregów (liczbowych, dźwiękowych, rzeczy – obiektów, obrazków i czynności ).
  4. Metodyka wspomagania dzieci w organizowaniu pola spostrzeżeniowego.
  5. Metodyka wspomagania dzieci w uważnym słuchaniu i wyłuskiwaniu ważnych informacji.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zapoznaie się z warunkami zapisów oraz  pobranie i przesłanie  formularza zgłoszeniowego.   

 

Prowadzenie: mgr Ewa Zielińska - Wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Wspólnie z profesor Edytą Gruszczyk – Kolczyńską zmienia rzeczywistość przedszkolną poprzez prowadzenie badań nad metodami lepszej efektywności procesu wychowania i kształcenia w warunkach przedszkola. Zajmuje się wspomaganiem rozwoju umysłowego małego dziecka wraz z edukacją matematyczną oraz umiejętnością skupiania uwagi i świadomego zapamiętywania tego , co trudne. Współautorka 3 programów edukacyjnych, 13 publikacji zwartych dla nauczycieli i rodziców, 10 artykułów i 6 pomocy dydaktycznych. Samodzielnie napisała 42 artykuły o różnorodnej tematyce. Od ponad 20 lat zajmuje się szkoleniem nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.